vasylimedical.medfeet.cz
MedFeet s.r.o.   ·   výhradní distributor VASYLI Medical   ·

FAQs - Nejčastější otázky


Zde najdete odpovědi na deset nejčastějších otázek týkající se stélek VASYLI.

1.Jak dlouho vydrží?
Životnost ovlivňuje aktivita a hmotnost klienta. Vyberte příslušnou hustotu na míru životnímu stylu a fyzické stavbě klienta. Zpravidla vydrží 12 až 18 měsíců.
Obecně výrobce doporučuje kontrolu návratu symptomů pacienta alespoň každých 6 měsíců. Z praxe se osvědčuje cyklus 6 - 8 týdnů, po kterou při prvních třech návštěvách vidíme téměř vždy výraznější klinické změny. Poté se změny dějí, nášlap se pozvolna normalizuje, ale změny jsou již pozvolněší.  

2. Mohu je znovu nahřát?
Ano, můžete je znovu nahřát, pokud je to potřeba. Nemůžete ale pomocí tepelné úpravy „obnovit“ kontrolu zadonoží. Ta vyžaduje užití přídatných komponentů. Stélky VASYLI se netvarují vlivem tepla, které vzniká v obuvi.

3. Musejí být nošeny v páru?
Zpravidla ano. Stélky vyvažují dolní končetiny. Vždy používejte pár, a to i když je bolestivé pouze jedno chodidlo či končetina, což také zpravidla bývá.

4. Co když klient vlivem stélek opravdu hodně cítí klenutí stélky?
Intolerance v oblasti klenby je obecně nejčastější stížnost, se kterou se budete při zkoušení stélek potýkat. Primární příčinou je nedostatek kontroly zadonoží, což chodidlu umožňuje dopad na profil klenby stélky.
Zkontrolujte stojícímu klientovi neutrální subtalární pozici, když na sobě má obuv se stélkami. Obvykle můžete zmírnit tlak v oblasti klenby externí rotací nohy a palpací subtalárního kloubu do neutrální pozice (podívejte se na techniku umístění subtalárního kloubu do neutrální pozice).
Přidejte pozicování zadonoží, abyste udržovali neutrální postavení. Pokud nepohodlí přetrvává, zkontrolujte, jestli klient nemá varózní deformaci předonoží. Usoudíte - li, že je to pro danou situaci prospěšné, můžete velikost mediálního klínu po nahřátí tlakem dolu snížit.

5. Co když se klientovi po běhání udělá puchýř v oblasti klenby?
Klienti by měli nejprve cítit při běžném nošení stélky pohodlí, než ji začnou používat při běhu a výkonu obecně (podívejte se na osmou otázku). Podívejte se na čtvrtou otázku, abyste zjistili, jak si poradit s tvorbou puchýřů v oblasti klenby či přetrvávájící intolerancí v zadní či střední oblasti klenby. Tvorba puchýřů může také souviset s varózním předonožím (podívejte se na Obtíže).
Může být potřeba mediální předonožní klínek, abyste zabránili propadu mediálního předonoží do profilu přední mediální klenby, když je celá váha během střední fáze krokového cyklu na chodidle.
​V takovém případě je prospěšné postupné přivykání na nošení stélek v delším časovém horizontu.

6. Z čeho jsou stélky vyrobeny?
Stélky VASYLI jsou vyrobeny primárně z Ethylenvinylacetátu (EVA), mikrocelulární pěny, která se hojně používá ve střední části stélky u většiny kvalitní sportovní obuvi. EVA má polymerové přísady pro stabilizaci materiálu během procesu úpravy teplem a také pro prodloužení životnosti produktu. Ostatní použité přísady jsou polyuretan (PU) a Rebound EVA (pro absorpci nárazu). Vrchní vrstva je z kartáčovaného/upraveného nylonu.

7. Musejí být tepelně vytvarované?
Ne nutně. Tepelně tvarovatelné stélky VASYLI jsou předem přizpůsobené pro většinu typů chodidel. Tepelná úprava nabízí možnost vytvarovat stélku klientovi doslova na míru. Zpětná vazba odborníků z praxe ukazuje, že minimálně 80 procent z nich shledává tepelně neupravenou stélku dostačující pro dosažení pohodlí i skvělé kontroly.

8. Mají se „rozšlápnout“, „rozchodit“?
Ano. Obecně doporučujeme, aby byly stélky užívané pohodlně. Pokud se objeví jakékoliv nepohodlí (v oblasti chodidel, kolen či zad), stélky na několik hodin nebo na den vyndejte a vraťte další den. Proces opakujte podle potřeby.
Obecně  platí, že by dosažení celodenního komfortu nemělo trvat déle něž 3 či 4 dny. Přetrvávající nepohodlí vyžaduje revizi předpisu.

9. Dávají se nové stélky na ty stávající?
Ne. Všechny stávající stélky z obuvi odstraňte. Pokud dáte stélku na tu původní, „rozhodí“ to efektivitu předpisu. Dále to může přispět k intoleranci v oblasti klenby – stejně tak jako obnošená obuv. Zpravidla se stélka standardní délky nahrazuje opět stélkou standardní délky.

10. Jak se čistí?
Stélka VASYLI je pokryta impregnovanou vrstvou s antibakteriální / antimikrobiální přísadou pro eliminaci zápachu. Když je potřeba běžného čištění produktů, otřete je vlhkým hadříkem. Použijte jemný mýdlový roztok, otřete vodou, vysušte ručníkem a dosušte přirozeně na vzduchu. Nevystavuje stélky žádnému externímu zdroji tepla. Nenamáčejte je, ani neperte v pračce.
 
2016 ....... 2019 © vasylimedical.medfeet.cz
MEDFEET.cz
webdesign | websystem | KAO.cz